Small Ships' Race 17 – 18.7.2010

20. Small Ships’ Race -kisat purjehdittiin kauniissa hellesäässä Loviisanlahdella. Mukana oli kaikkiaan 29 venekuntaa neljässä eri luokassa. Tässä lopputulokset purjehduskilpailusta.

TULOKSET • RESULTAT

Göteborgin ekat / Göteborgsekor
Lopull.
sij.
Slutlig
plac.
Purje
segel
nro
Vene – Båt Kippari – Skeppare Miehistö – Gast Sijoitus
Placering
La
Su
Pist.
Poäng
1 99 Pirri VI Herbert Stålström Ulla-Maija Granberg 1 1 2
2 36 Snoopy Karl-Henrik Holmerg Christina Holmberg 3 2 5
3 35 Elvi Karl-Henrik Stålström Peter Mankonen 2 4 6
4 134 Maija Torleif Bergström Ralf Koivula, Peter Gren 5 3 8
5 300 Natalia Jan Holmberg Lars Petas, Tage Gustafsson 4 6 10
6 350 Michelle Mikael Stenberg Peter Stenberg 7 5 12
7 52 Jutta-Fina Ali Kainulainen Rony Kainulainen 6 7 13
8 353 Ethel Jan Sinisalo Kenneth, Mikael Lax 8 8 16
Talonpoikaisveneet /Allmogebåtar Alle 5,5 m / Under 5,5 mNopein / Snabbast
1 2 Viviron II Åke Johansson Magnus Johanson 1 1 2
2 17 Ida Benny Törnroos Niclas Törnroos, Stefan Stenström 2 3 5
3 8 Osprey Kalevi Tervanen Michael Tervanen, Pekka Korpiniitty 4 2 6
4 18 Riesa Mikko Viitanen Jonathan Kutilainen 3 4 7
5 10 Almira Mikael Sjöblom André Sjöblom 5 5 10
6 11 Carajillo Christian Johansson Jutta Johansson, Luna (hund) 8 6 14
7 9 Karl-Fredrik Per-johan Engström Kari Tenhunen 7 7 14
8 5 Refanut Rolle Hällfors Joakim Hällfors 6 DNF 17
9 1 Maija Kari Sipola Tenho Salminen 10 8 18
10 19 Ylva Toni Turunen Mathias Nykänen 9 DNF 20
Talonpoikaisveneet / Allmogebåtar
Yli 5,5 m / Över 5,5 mNopein/Snabbast
1 3 Janne Dierk Kuhn Guy Granqvist 1 1 2
2 7 Frans Pertti Kallioinen Leif Lindfors, Åsa Koivula 3 3 6
3 14 Sandö Bo Gunnar Blomqvist Kerstin Hafren 2 5 7
4 4 Medved Michael Plekhanov 4 4 8
5 15 Joosep Car-Henrik Stråhlmann Hans o Mathias Grönqvist, Martin Alm DNF 2 10
6 12 Hjördis av Vderlax Leif Åberg Thor Åberg, Petri Rutanen 5 6 11
7 16 Ruth Marjatta Hytönen 6 7 13
Talonpoikaisveneet / Allmogebåtar LYS
Lopull.
sijoitus
Slutlig
plac.
Purje
segel
nro
Vene
Båt
Kippari
Skeppare
Gasti
Gast
LYS Sijoitus
Placering
Pist.
Poäng
La-Lö Su-Sö
1 18 Riesa Mikko Viitanen Jonathan Kutilainen 0,75 1 1 2
2 7 Frans Pertti Kallioinen Leif Lindfors, Åsa Koivula 0,88 4 3 7
3 3 Janne Dierk Kühn Guy Granqvist 1,08 2 6 8
4 2 Viviron II Åke Johansson Magnus Johansson 1,05 3 8 11
5 17 Ida Benny Törnroos Niclas Törnrood,
Stefan Stenström
0,96 6 5 11
6 14 Sandö Bo Gunnar Blomqvist Kerstin Hafren 0,94 5 9 14
7 12 Hjördis af Vederlax Leif Åberg Thor Åberg, Petri Rutanen 0,77 7 7 14
8 1 Maija Kari Sipola Tenho Salminen 0,75 11 4 15
9 15 Joosep Carl-Henrik Stråhlman Hans och Mathias Grönqvist, Martin Alm 0,88 DNF 14 2 16
10 9 Karl-Fredrik Per-Johan Engström Kari Tenhunen 0,83 8 11 19
11 10 Almira Mikael Sjöblom André Sjöblom 0,90 9 10 19
12 5 Refanut Rolle Hällfors Joakim Hällfors 0,95 10 DNF 14 24
13 16 Ruth Marjatta Hytönen 0,93 12 12 24
Ei-Icke
LYS
4 Medved Michael Plekhanov
19 Ylva Toni Turunen Mathias Nykänen DNF
8 Osprey Kalevi Tervanen Michael Tervanen,
Pekka Korpiniitty
11 Carajillo Christian Johansson Jutta Johansson,
Luna (hund)
Joe 17
Lopull.
sijoitus
Slutlig
plac.
Purje
segel
nro
Vene
Båt
Kippari
Skeppare
Gasti
Gast
1. 2. Yht.
La-Lö
1. 2. Yht.
Su-Sö
Pist.
1 457 Tuulahdus Juho Kuusinen TaPS Pekka Savolainen 1 2 3 1 1 2 5
2 192 Tupu Markku Mäkelä Ilkka Mäkelä 2 1 3 2 2 4 7
3 123 Justiina Kari Kettumäki TaPS Suvi Kettumäki 4 4 8 4 4 8 16

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *


yksi × = 5